Anasayfa Hakkımızda Kadromuz Kredi Koşulları Mevzuat Foto Galeri İletişim

 KOOPERATİF HABERLER

TESKOMB Genel Başkanı Akgül: “Bugün Türkiye’de vermiş olduğunuz kredilerin toplam miktarı 6 milyar  lira. Bu 10 sene öncesine göre hayal edilemeyecek rakam”

          YOZGAT (A.A) – Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) Genel Başkanı Abdülkadir Akgül, ”Bugün Türkiye’de vermiş olduğunuz kredilerin toplam miktarı 6 milyar lira. Bu 10 sene öncesine göre hayal edilemeyecek rakam” dedi.

         TESKOMB bölge toplantısı Yozgat Galata Çamlık Otel’de yapıldı. Toplantıda konuşan TESKOMB Genel Başkanı Abdülkadir Akgül, son zamanlarda istişareye ve toplantıya ihtiyaç duydukları için bölge toplantılarını başlatmış olduklarını söyledi.

         Türkiye genelinde 32 bölgede 930 tane kooperatifleri olduğunu anımsatan Akgül, şunları söyledi:

        ”Bu gün Türkiye’de vermiş olduğunuz kredilerin toplam miktarı 6 milyar lira. Bu 10 sene öncesine göre hayal edilemeyecek bir rakam. 10 yıl önce 930 kooperatifimizin Türkiye genelinde vermiş olduğu toplam kredi miktarı 100 milyon liraydı. Bunun 50 milyon lirası Halk Bankası’na borç iken, merkez bölge birlikleri çalıştırdığı personelin maaşını veremez durumdaydı. Bu gün Allah’a çok şükür bizlerin gayreti ve özellikle son 8 yıldır Türkiye’de istikrarın ve tek başına hükümet kuran ve özellikle de esnafı bu konuda kendine yakın bulan hükümetimizin büyük katkıları sayesinde 6 milyar liraya gelmiş bulunuyoruz.”

 

   
Kurumsal Bilgiler

Genel Kurul Videoları

Kredi Faiz Oranları

Esnaf olma şartları

Ustalık Belgesi

Mesleki oda kuruluşu

Federasyon Adresleri

Önemli Linkler

İşyeri açarken istenilen belgeler